Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Golf V 1.6 FSI] Problem z katalizatorem
PostWysłany: Pią 27 Sty, 2017 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 01 Sty, 2008
Posty: 40
Skąd: Bytom Odrzański
Witam! Mam taki oto problem, zacząło mi coś dzwonic pod podwoziem, pojechałem sprawdzic na kanał i okazało się, że środkowy katalizator powoli się przepala i ceramiczne części, które znajdują się w środku zaczęły dzwonic - zwłaszcza na wolnych obrotach. Mam pytanie, czy mogę ewentualnie wyciąc ten katalizator i wstawic np. strumienicę, albo usunąc cały jego środek i założyc z powrotem? Za tym katalizatorem jest jeszcze jeden czujnik/sonda. Jak to się będzie miało do ewentualnych błędów? Czy może szukac używanego kata i wymienic??? I jeszcze pytanie, bo akurat jestem zagranicą i dopiero za tydzień jadę do Polski, czy jeżdżąc tak nic się nie stanie z autem? Jesli ktoś miał podobny problem, proszę o pomoc!


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Golf V 1.6 FSI] Problem z katalizatorem
PostWysłany: Pią 27 Sty, 2017 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
mozna jezdzic tylko jak sie wszystko oberwie w srodku to moze zablokowac wydech i auto moze juz nie odpalic lub moze byc zmulone. jak wytniesz kata moze pojawic sie metaliczny dzwiek silnika strumiennica moze zmniejszyc to zjawisko ale nie do konca jezeli masz sonde za tym katem jak usuniesz moze pojawic sie blad ale wtedy wystarczy wspawac tulejke oszukujaca sonde


Offline
 Profil    8234490
 
 Temat postu: Re: [Golf V 1.6 FSI] Problem z katalizatorem
PostWysłany: Pią 27 Sty, 2017 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 01 Sty, 2008
Posty: 40
Skąd: Bytom Odrzański
Czy ta tulejka spełni swoją rolę? Wyczytałem na forum, że trzeba w sofcie wyłączyc sondę NOXa. Czy słyszałeś coś o tym? Jakie rozwiązanie proponował byś, które będzie najlepszym wyjściem z sytuacji? Dziękuję za odpowiedź!


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Golf V 1.6 FSI] Problem z katalizatorem
PostWysłany: Wto 18 Lip, 2017 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 21 Cze, 2017
Posty: 9
Gadu-Gadu: 0
Auto: Volkswagen Golf V 2.0TDI
Powinna załatwić sprawę. Pewien jestem jednak co do tego, że na pewno nie możesz wspawać sobie używanego katalizatora. Jeśli koniecznie chcesz na nim jeździć, to wypadałoby zainwestować w nowy - a do najtańszych taka inwestycja nie należy. Ja bym Ci radził całkiem pozbyć się katalizatora, szczególnie, że możesz jeszcze zarobić na jego sprzedaży - ewentualne ceny po numerze katalizatora sprawdzić możesz choćby na http://katalizatory-warszawa.pl/. Katalizator jest całkiem wytrzymałą częścią, ale unikniesz wielu problemów jeśli się go pozbędziesz.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Golf V 1.6 FSI] Problem z katalizatorem
PostWysłany: Śro 11 Mar, 2020 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 21 Cze, 2017
Posty: 9
Gadu-Gadu: 0
Auto: Volkswagen Golf V 2.0TDI
Od około dwóch tygodni wydaję mi się, że auto straciło trochę mocy, sądzę że będzie to wina katalizatora. Znacie może jakiś skup katalizatorów ? słyszałem że tam będe mógł odzyskać trochę kasy na zakup nowego.


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 5 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe