Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [bora]co wymieniać po 2 latach eksploatacji
PostWysłany: Wto 29 Gru, 2015 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Pon 13 Sty, 2014
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Gadu-Gadu: 0
Auto: Bora 1.9TDI 90km(110km) 1998
Witam. Posiadam auto już 2 lata i do tej pory wymieniałem oleje,filtr powietrza, oleju, klocki i tyle.
Do wymiany mam jeszcze 2 tulejki z przodu. Lecz planuję również wymianę filtra paliwa ponieważ na pewno z 3 lata nie byl zmieniany co powinienem jeszcze wymienić z takich rzeczy eksploatacyjnych? Czy świece wymienia się wtedy jak przestają działać czy też co ileś km? autem zrobiłem 50tys km poprzedni właściciel świec pewnie też nie wymieniał.

Przymierzam się również do wymiany rozrządu lecz słyszałem, że w silniku diesla bez pompowtryskiwaczy zmienia się o co 120tys czy jest to prawda? bo jeśli tak to na rozrządzie zrobione jest z 70-80tys km. Jeśli zmieniać to na jakich częściach aby nie zapłacić milionów;/ znalazłem w innym dziale o rozrządzie, ale tam sa posty bardzo stare, wiec mogło się pozmieniac.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora]co wymieniać po 2 latach eksploatacji
PostWysłany: Wto 29 Gru, 2015 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 12 Paź, 2009
Posty: 466
Skąd: Katowice
Gadu-Gadu: 6313761
Auto: Polo 2f G40
rozrzad co 90-100 badz co 4lata
swiece roznie mowia ludzie ja wymienialem przy 120000 w tdi bls mimo to ze nadal dzialaly wszystkie
filtry co rok + olej
ceny rozrzadu kpl po znizkach to jakies 400-550zl zalezy od producenta mowie o kpl + pasek osprzetu AC ALT warto wymienic plyn chlodniczy G12 G12+
plyn hamulcowy max co 4lata lecz zaleca sie co 2 wymiane :)
olej skrzyni podobno dozywotni ale w kazdym aucie zawsze zmieniam



_________________
viewtopic.php?f=98&t=63682
Offline
 Profil    6313761
 
 Temat postu: Re: [bora]co wymieniać po 2 latach eksploatacji
PostWysłany: Śro 30 Gru, 2015 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
filtry powietrza, oleju i kabinówke co wymiane oleju lub co rozrzad, filt paliwa co 30-40tys, w zaleznosci od rodzaju i wersji silnikowej rozrzad co 90tys lub co 5-6lat, jak rozrzad to i sprawdzic stan paska PK jego napinaczy rolek, warto sprawdzic jak wyglada alternator tz stan lozysk i regulatora napięcia oraz czy komutator nie jest za duzo wytarty, warto sprawdzic jezeli jest klime jak wyglada lozysko na kompresorze, moze nie teraz ale na wiosne warto odgrzybic klime ozonatorem i dobic gazu,


Offline
 Profil    8234490
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 3 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe