Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 48 [ 710 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [all vw] Wszystko o >>> TURBO <<< tutaj !!
PostWysłany: Śro 28 Kwi, 2004 
Admin of Vw Zone
Admin of Vw Zone
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 27 Mar, 2004
Posty: 1916
Skąd: CzęstochowA
Gadu-Gadu: 0
Skype: drake_vw
Auto: VW Corrado G60, Lex IS-F, A5, BMW X1
Ze wzgledu na coraz czestrze pojawianie sie tematow na temat dokladania turbo do silnikow wolnossących postanowilem otworzyc nowy temat tylko o tej tematyce:!: Poniewaz tematy sa rozsiane po forum ciezko jest znalezc jakies konkretne informacje, a tak wszystko bedzie w jednym miejscu :!:

Prosze wiec nie otwierac zadnych nowych tematow tylko swoje spostrzezenia, rady, pytania itd pisac w tym temacie :!: :!: :!:

I PROSZE ROZWIJAC SWOJE WYPOWIEDZI I BYC PEWNYM TEGO CO SIE PISZE :!: A nie pisac wypowiedzi typu "co sie nie da jak sie da" :!:


Ostatnio edytowany przez DrAkE Pią 30 Kwi, 2004, edytowano w sumie 2 razy


_________________
Worthersee Tour 2003 - 2013

And every year all good shit like: MIVW, Edition 38, VagEvent, Blasen, Bautzen, VW Mania, itd...

https://www.facebook.com/DrakeVW

Image
Offline
 Profil    drake_vw
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 28 Kwi, 2004 
MaJsteR AdmiN
MaJsteR AdmiN
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 74
Skąd: Częstochowa
ja od siebie dopisze ze odpowiedzi maja byc sensowne, i pytania tez zeby nie było jak w temacie ponizej ze sie człowiekowi odpowiada a on szuka tylko zwady bo wie lepiej. Jak wiesz lepiej to nie otwieraj watku bo mozesz gorzko tego załowac. I to sie tyczy wszystkich tematów na technicznym.



_________________
ImageImage
Darmowe fotki dziewczyn ZOBACZ!!!
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 28 Kwi, 2004 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 14
Skąd: Gdynia
Gadu-Gadu: 4021151
Auto: Golf Mk II G60
wiec mam takei pytanie ?
czy do silnika 1.3 z golfa 2 lub polo moe na gazniku Solex 34 PICT-5 moge wstawic turbine od diesla 1.6TD ? ponoc nie potrzebuje wtedy intercoolera i silnik sie tak nie meczy?i czy musialbym odprezac silnik?



_________________
MONTAZ ALARMÓW >< CENTRALNYCH ZAMKOW
Offline
 Profil    4021151
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 28 Kwi, 2004 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Śro 28 Kwi, 2004
Posty: 9
siemanko posiadam golfika jedyneczke 1.6 gti i chcialbym zamontowac turbinke ktora daje cisnienie 0,4 bara.jakie musz dokonac przerobki zeby wszystko dzialalo?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 29 Kwi, 2004 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Czw 25 Mar, 2004
Posty: 15
Skąd: Śląsk
melonlol napisał(a):
wiec mam takei pytanie ?
czy do silnika 1.3 z golfa 2 lub polo moe na gazniku Solex 34 PICT-5 moge wstawic turbine od diesla 1.6TD ? ponoc nie potrzebuje wtedy intercoolera i silnik sie tak nie meczy?i czy musialbym odprezac silnik?

Przykro mi przyjacielu ale możesz mieć spore problemy zprzerobieniem gaźnikowca, chyba, że dostaniesz gaźnik z Renaulta 5 Turbo, a póki co narazie zapomnij o turbo. :wink:
Cytuj:
siemanko posiadam golfika jedyneczke 1.6 gti i chcialbym zamontowac turbinke ktora daje cisnienie 0,4 bara.jakie musz dokonac przerobki zeby wszystko dzialalo?

Powiedz jeszcz w jakim zakresie obrotów jest te 0,4 bara :?:
Ogólnie K-Jetronic to najprostszy wtrysk do "uturbienia". Nie ma elektroniki. To co musisz przerobić to napewno to układ paliwowy. Chodzi przedewszystkim o to aby zapewnić odpowiedni skład mieszanki wtedy kiedy zaczyna dmuchać turbina. Przy tak niskim doładowaniu można pokusić się tylko o regulację układu. :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 30 Kwi, 2004 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Śro 28 Kwi, 2004
Posty: 9
dokladnie nie wiem ale chyba przy 3.500 obrotow. aco z odprezaniem silnika? mam jeszcze turbine ktora daje cisnienie 0.8 bara czy silnik wytrzyma? montaz turbiny nie bedzie duzo kosztowac.tyle co za graty a koszta sa niskie.doradcie czy warto?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 30 Kwi, 2004 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Czw 25 Mar, 2004
Posty: 15
Skąd: Śląsk
Do 0,5 bara (w piku) w zasadzie nie trzeba odprężać silnika, anawet gdyby to wystarczy tylko założyć grubszą uszczelkę.
Cytuj:
doradcie czy warto?

Ja uważam, że warto pod warunkiem, że jesteś odpowiedzialny i znasz się na działaniu silnika


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 30 Kwi, 2004 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Śro 28 Kwi, 2004
Posty: 9
Dzieki za rady.Napewno taka uszczelke trzeba dorobic a czy ona wytrzyma dlugo? nie wydmucha jej?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 30 Kwi, 2004 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 81
Skąd: Nowogród Bobrz.
jak nie bedziesz za duzo dmuchal... to jej nie wydmucha... ludzie tak jezdza i nie narzekaja :D



_________________
GTI 8v 112ps
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 30 Kwi, 2004 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Śro 28 Kwi, 2004
Posty: 9
Pare dni temu spotkalem goscia ktory zamontowal 2 turbiny w TD mk1 .Ja tez mam golfika 1 gti i na start troche mnie odstawil a pozniej nie moglem go dogonic!!!! Mowil ze orginalna turbine dal do regeneracji i dodal turbine od jakas od tdi oraz dodal intercooler.niechcial otworzyc maski i sie pochwalic nie wiem czemu.to sa tylko jego slowa.Tdi to napewno nie byl bo ten golfik klepal zaworami a tdi przeciez chodzi troche ciszej i nie klepie jak zwykly td.
Czy to mozliwe??? czy ten silnik wytrzyma na dwuch turbinach????


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 30 Kwi, 2004 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 14
Skąd: Gdynia
Gadu-Gadu: 4021151
Auto: Golf Mk II G60
to co z tym turbo do mk1:P? moze by tak zaloazyc soft turbo ? 0,4 bara o ile sie myle ? z z gaznikeim damy rade :P polak potrafi:D



_________________
MONTAZ ALARMÓW >< CENTRALNYCH ZAMKOW
Offline
 Profil    4021151
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 02 Maj, 2004 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 01 Maj, 2004
Posty: 415
Skąd: Piaseczno / W-wa
Witam, posiadam golfa MK1 1.6 gaznik ale jest juz w trakcie przerabiania na K-Jetronica i slyszalem ze mozna zakladac turbiny od TDI-kow mam taka od 2,5 L czy jest mozliwe zalozenie tego, jakie kroki powinienem poczynic przy montazu i jaki moze byc tego przybliony koszt ?
Pozdrawiam



_________________
White Rally MK I R16 - /viewtopic.php?t=18345&postdays=0&postorder=asc&highlight=walus&start=0

Emerytowóz MK IV - viewtopic.php?f=98&t=40722
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 02 Maj, 2004 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Śro 28 Kwi, 2004
Posty: 9
Czesc moge tanio kupic silnik g-60 kompletny z instalacja i komputerem ,tylko jest kompresor padniety a regeneracja jest droga.To wpadlem na pomysl zeby wywalic z niego kompresor i wstawic turbine od TDI ktora daje 0.85-1.2 bara.
PYT.NR 1-czy to dobry pomysl?
PYT.NR 2 -ile na tej turbinie moze miec koni? (toretycznie)
PYT.NR 3 -czy warto zawracac sobie tym glowe? -bo mam jedyneczke gti i czy moze ten silniczek przerobic na turbo?
POZDROWIONKA :D :D


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 02 Maj, 2004 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 81
Skąd: Nowogród Bobrz.
NRG tuning przerabia te silniki z kompresora chyba na k04... wyciaga z tego ponad 200 km.... turbiny z diesli nie nadaja sie do benzynowych!



_________________
GTI 8v 112ps
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 02 Maj, 2004 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Śro 28 Kwi, 2004
Posty: 9
A jak do niego by wsadzil turbine od benzyniaka o cisnieniu 0.8 bara moze 1.0 bar ile to by dalo kucy?


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 48 [ 710 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe