Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 43 z 48 [ 710 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 03 Maj, 2011
Posty: 6
Gadu-Gadu: 0
Auto: MK II GTI
witam mim 1.8 wielopunktowy wtrysk i tez planuje turbo od czego by tu wstawić ?? jakieś rady :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 03 Maj, 2011
Posty: 6
Gadu-Gadu: 0
Auto: MK II GTI
witam mam 1.8 wielopunktowy wtrysk też planuje turbo. Od czego by tu wstawić??


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2011 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
nie oplaca sie i przyrost marny lepiej swap na 1.8t nawet najslabszy 150ps i bedzie masakrowal twoje 1.8 na wielopunkcie mniejszym kosztem i nakladem pracy


Offline
 Profil    8234490
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 03 Maj, 2011
Posty: 6
Gadu-Gadu: 0
Auto: MK II GTI
a jednak wstawie bo jestem w połowie pracy i znajomy ma 150ps i się zobaczy:D


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 03 Maj, 2011
Posty: 6
Gadu-Gadu: 0
Auto: MK II GTI
i koleś ma w mk I 1.6 gti turbinke i wałeczek po robocie i 2.0 16v nie ogarnia :D


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Pią 06 Maj, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Pon 28 Lut, 2011
Posty: 3
Gadu-Gadu: 6277086
Auto: Passat B4
Witam!
Mam w passacie silnik 1Z. Cieknie mi turbina i prawdopodobnie wkrótce będę musiał zmienić na nową. Chciałbym przy tej okazji wstawić bardziej wydajne turbo. Wiem, że można wstawić coś większego ze zmienną geometrią, ale chciałbym uniknąć takiej rzeźby.
Pytanie brzmi: jakie bardziej wydajne turbo ze stałą geometrią będzie pasować? W planie jeszcze 216 i wirus. Nie chcę wykręcać silnika na więcej niż 130-140 kucy. To ostatecznie samochód rodzinny :)


Offline
 Profil    6277086
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Śro 11 Maj, 2011 
VW Maniak
VW Maniak

Rejestracja: Czw 13 Sty, 2005
Posty: 538
Skąd: Wrocław
Gadu-Gadu: 9453175
Tlen: evolution1980
halfdan napisał(a):
Witam!
Nie chcę wykręcać silnika na więcej niż 130-140 kucy. To ostatecznie samochód rodzinny :)

seria auto to ogarnia



_________________
EVOLUTION MOTOR SPORT Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.
ET 13.078
Pomiary mocy - DYNOMET
Chiptuning aut niemieckich benzynowych i diesel
specjalizacja w strojeniu silnikow uturbionych na seryjnych ecu (takze konwersje MAF<->MAP)
dwa programy sterujace wybierane przelacznikiem z kabiny
Offline
 Profil    9453175 evolution1980
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Nie 17 Lip, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Śro 13 Lip, 2011
Posty: 5
Gadu-Gadu: 0
Auto: GOLF MKII GTI 2.0 2E + TURBO
witam. czytałem w większości ten temat i mam zamiar zrobić podobne modyfikacje czyli: mam silnik 2e 2.0 8v chce dołożyć turbo. mam turbo z golfa tdi 1.9 chyba k03 90 konnego. ale z tego co czytałem nie bedzie ona w stanie podołać zadaniu. mam możliwość załatwienia za free wtryskiwaczy z listwą z lancia delta hf turbo integrale. ewentualnie od 1.8t audi a3. mam jeszcze kilka pytań jak rozwiązać sterowanie podciśnieniowe regulatora ciśnienia listwy wtryskowej? podobno że jakoś orginalny można przerobić??? jaki komputer sterujący zastosować, czytałem że najlepiej digifant 1 czy digi 2?? czy musi on mieć jakiś określony numer?? a może wtryski od g60 z listwą?? silnik właśnie remontuje i robie kanapkę do odprężenia go. czy będę musiał zastosować sprzęgło spiekowe żeby przenieść tą moc bez uślizgu?? oczekuje mniej więcej mocy 180-200KM i jaką turbinę zastosować?? może od 2,5td LT VW??? też mogę mieć po groszach ewentulanie może subaru 2.0 wrx sti td05?? pomóżcie. z góry dzięki


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Nie 17 Lip, 2011 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
tylko czy jest sens bawienia sie z takimi modyfukacjami z tym silnikiem ?? koszty napewno duze beda lepiej juz wrzucic jakies najslabsze 1.8T do tego soft i bedziesz mial juz 180-190ps. jak chcesz mocniejese sprzeglo to wypadaloby wrzucic skrzynie 02a na linki tam mozesz wlozyc sprzeglo 228mm od VR6 ktore spokojnie przeniesie 200ps. turbo najlepiej z subaru bo z lt tez nie da rady.


Offline
 Profil    8234490
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Nie 17 Lip, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Śro 13 Lip, 2011
Posty: 5
Gadu-Gadu: 0
Auto: GOLF MKII GTI 2.0 2E + TURBO
no właśnie nie chce 1.8t. chce poprostu zrobić coś ciekawego sam. mam dostęp do części praktycznie za darmo. jak to mówią za przysłowiową flaszke :ok: no i jest tutaj na forum gość o nicku VW_golf3 który coś takiego robił. oto link do jego projektu viewtopic.php?f=87&t=27599&start=405
tylko mam problem bo za tą turbinę z subaru musze sporo zapłacić. poza tym znam sie trochę na mechanice (jestem w tym na codzień) lecz przeważnie w TDI. więc chciałbym żebyśmy wspólnie rozwiązali kilka problemów które opisałem we wcześniejszym poście.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Nie 17 Lip, 2011 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
niestety ale jak myslisz ze wszystko zrobisz za przyslowiowa flaszke to sie mylisz bo turbo to nie wszystko a niektore rzeczy nie sa tanie. z tych turbin co podales tylko ta z subaru sie nadaje ale jak mowisz ze musisz dac za nia troche to odpusc sobie temat bo to nie koniec duzych wydatkow. myslales kto ci to wystroi bo to nie bedzie tania rzecz


Offline
 Profil    8234490
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Pon 18 Lip, 2011 
Uhonorowany Medalem
Uhonorowany Medalem
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 21 Sie, 2004
Posty: 5279
Skąd: Worthersee
Gadu-Gadu: 1197028
Auto: Golf VI R STG4
tosz tu jest pełno takich tunerów ktorzy za darmo powiedza i rozwiaza ci wszystko i podadzą na srebrnej tacy niee



_________________
Pozdrawiam
Kevin

K-SYSTEM Car Detailing - Korekty lakieru, powłoki ceramiczne oraz kwarcowe, renowacja tapicerek skórzanych, wyciąganie wgnieceń PDR, pranie i czyszczenie tapicerek materiałowych. Pracuje na najlepszych kosmetykach dostępnych na rynku: powłoki ochronne i hydrofobowe Gtechniq, kosmetyki Swissvax, Zymol, Gliptone itd. ZAPRASZAM! Sprawdź mnie : https://www.facebook.com/Ksystem1


Image
Offline
 Profil    1197028
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Pon 18 Lip, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Śro 13 Lip, 2011
Posty: 5
Gadu-Gadu: 0
Auto: GOLF MKII GTI 2.0 2E + TURBO
turpik napisał(a):
to odpusc sobie temat bo to nie koniec duzych wydatkow. myslales kto ci to wystroi bo to nie bedzie tania rzecz

wiec może mnie troszke poinformuj :ok: a strojenie to chyba w granicach 1500-2000zl. a turbo będe miał od kolegi regenerowaną chyba z saba 2.0t lub coś takiego z chłodzeniem cieczą za 700zl. ma też jak już wcześniej pisałem listwe z wtryskiwaczami z lancia hf delta integrale i do tego komputer sterujący smt. razem z tą turbią smigało mu to w hondzie crx 1.6 i miał doładowanie na poziomie 0.6bar i 220KM sprawdzone na hamowni. teraz ma łade 2107 z osprzętem uno turbo./////
nikt nie mówił że za darmo i nikt nie pisał że na tacy. potrzebuje kilku wskazówek. a problem sprzęgła rozwązany i to bez wymainy skrzyni itp. poroblem zaworu też bo są jeszcze ludzie którzy poprostu z pasji do motoryzacji pomogą yupii a nie z pasji do pieniędzy. :lipa: zreszta i tak bym musiał gdzieś jechać na strojenie wiec kasa by wpadła. pozdrawiam wszystkich ;P


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Pon 18 Lip, 2011 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
jak bedziesz mial smt6 to juz inna sprawa to zestawu turbo potrzebujesz kilku rzeczy IC wraz z orurowaniem, zawor WG, wiekszy wydech, dorobic smarowanie turba i jego splyw, wieksze wtryskiwacze, przydalaby sie wydajniesza pompa paliwa, wiadomo kolektor pod turbo i ssacy, wskaznik doladowania i EGT to takie podstawowe rzeczy w trakcie prac pewnie cos jeszcze wyjdzie


Offline
 Profil    8234490
 
 Temat postu: Re: .......wszystko o >>> TURBO <<< tutaj!!
PostWysłany: Wto 19 Lip, 2011 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Śro 13 Lip, 2011
Posty: 5
Gadu-Gadu: 0
Auto: GOLF MKII GTI 2.0 2E + TURBO
IC mam orurowanie to nie problem bo do passka też sobie sam dorabiałem. mam TIGa wydech też smarowanie turbiny zrobione i odpływ do misy olejowej też. z pompą paliwa nie ma problemu sie załatwi kolektory wydechowy jest ssący się robi. wstaźniki EGT i TURBO są :ok:
wtryskiwacze od lancia będą + orginalne


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 43 z 48 [ 710 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 48  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 27 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe