Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [ Golf/Jetta mk2 ] czujnik temperatury
PostWysłany: Sob 30 Cze, 2007 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 14 Mar, 2006
Posty: 3453
Skąd: tychy
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi 100 C4 & Chevrolet Camaro 3gen
witam

mam problem z odnalezieniem czujnika temteratury silnika , chodzi o ten od wskaźnika - w 1.6 na gazniku nie mialem najmniejszych problemów ale w tym cho.... 1.8 na monowtrysku jest ich pełno i niewiem który to,nie bylo by problemu gdybym mial wskaznik ale go nie posiadam a chce podłączyć dodatkowe,niewiem do ktorego sie podpiąć - odnalazłem 4 rózne czujniki i niewiem ktory to.

pozdr.



_________________
Image

Audi C4 --- viewtopic.php?f=98&t=16705&start=1410
Jetta II --- viewtopic.php?f=112&t=44729&start=0
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 30 Cze, 2007 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 24 Gru, 2005
Posty: 4682
Skąd: Międzyrzecz
Gadu-Gadu: 0
Auto: A6 C5 V6 & MK2 @ VR6 & MK4 TDI+, Corrado @ 1.8T, MK4 V5, B5FL V6
Ten odpowiedzialny za wskaznik na liczniku znajduje sie w chlodnicy... bynajmniej w polowkach tak jest :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 01 Lip, 2007 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 14 Mar, 2006
Posty: 3453
Skąd: tychy
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi 100 C4 & Chevrolet Camaro 3gen
w 1.6 mialem w bloku po prawej stronie,tutaj sam niewiem



_________________
Image

Audi C4 --- viewtopic.php?f=98&t=16705&start=1410
Jetta II --- viewtopic.php?f=112&t=44729&start=0
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 04 Lip, 2007 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 06 Wrz, 2004
Posty: 4665
Skąd: West Coast
Oto ściąga (Golf/Jetta - 1,6 / 1,8) ;)
Image


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 05 Lip, 2007 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 14 Mar, 2006
Posty: 3453
Skąd: tychy
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi 100 C4 & Chevrolet Camaro 3gen
jak na razie to 100 krotne dzieki jamajama - jutro polukam czy sie zgadza z moim :-D

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 ]
cos mi tutaj nie pasuje , ja mam od góry 2 czujniki a od dołu jeden - na ściądze od dołu niema a od góry jest jeden

ja mam jeden czerwony a drugi niebieski i oby dwa są na dwa przewody a o ile sie nie mylę to do wskaznika dochodzi tylko jeden przewód i tam miałem w starym silniku

foto nowego silnika

Image Image

ps

te silniki na mono i na wtrysku to jeden wielki SZAJS I BADZIEW !! :lipa: :lipa: :lipa: do niczego samemu nie idzie dojść,w gaznikowcu nigdy z niczym nie miałem problemu a tu problem za problemem



_________________
Image

Audi C4 --- viewtopic.php?f=98&t=16705&start=1410
Jetta II --- viewtopic.php?f=112&t=44729&start=0
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 09 Lip, 2007 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
krzyh napisał(a):
ps

te silniki na mono i na wtrysku to jeden wielki SZAJS I BADZIEW !! :lipa: :lipa: :lipa: do niczego samemu nie idzie dojść,w gaznikowcu nigdy z niczym nie miałem problemu a tu problem za problemem


U mnie w garażu stoją dwa autka na digifancie i jakoś nie mamy z nimi żadnego problemu, natomiast jak mieliśmy 1.6 na gaźniku to ciągle coś było nie halo.

A co do czujnika to wystarczy troszkę pomyśleć. Bierzesz drugą osobę do pomocy i po niecałych 5 minutach wiadomo który czujnik jest od wskaźnika temperatury. Wspomniana druga osoba siada za kierownicą, przekręca zapłon i obserwuje wskaźnik. Ty natomiast odpinasz pierwszy lepszy czujnik i we wtyczce zwierasz na chwilę styki - jeżeli natrafisz na nie ten czujnik co trzeba to nic się nie stanie, jeśli natomiast zewrzesz wtyczkę od właściwego czujnika to osoba za kółkiem zaobserwuje wychylenie się wskazówki.

Innym sposobem jest odpalenie autka i odpinanie po kolei czujników. Jeśli odepniesz ten od wskaźnika to na pewno nie będzie różnicy w pracy silnika. Jeśli natomiast odepniesz jakiś inny to niemal pewne że zmienią Ci się obroty lub silnik zacznie przygasać bądź zgaśnie całkowicie.

Pozdrawiam.



_________________
Projekty:
mk2 GTI
Corrado G60
Corrado VR6 SLC
Passat B5 2.8 V6 4Moion

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 10 Lip, 2007 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 14 Mar, 2006
Posty: 3453
Skąd: tychy
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi 100 C4 & Chevrolet Camaro 3gen
siema

B_O_N_K napisał(a):
obserwuje wskaźnik


to nie takie proste gdyz nie posiadam oryginalnego wskaźnika w liczniku .... ale juz sobie poradziłem z tym,okazało sie ze kumpel ma identyczną jette jak mam ja i właśnie w ten sposób sprawdziłem,odłączałem po kolei kazdy i wyszło na to ze jest to ten dolny ( czarny )

teraz przypuszczam ze bede mial nastepny problem gdyż do czujnika nie dochodzi prąd,po kupnie auta nie działał wskaźnik oryginalny (myślałem ze jest wsakźnik uszkodzony),podłączałem vdo ale nic nie pokazuje a on jest bankowo dobry


B_O_N_K napisał(a):
odepniesz jakiś inny to niemal pewne że zmienią Ci się obroty lub silnik zacznie przygasać bądź zgaśnie całkowicie


to chyba bedzie u mnie cos nie tak , odpinałem wszystkie trzy i nic sie nie dzialo z obrotami,za kazdym razem pracował jednakowo (równo)

niestety troche zejdzie zanim go ,,obcykam,, , ze starym nie mialem zadnych problemow a na tym kompletnie sie nie znam (nie jestem mechanikiem - ucze sie na błędach),jak dla mnie to zdecydowanie za duzo elektryki

pozdrowionka



_________________
Image

Audi C4 --- viewtopic.php?f=98&t=16705&start=1410
Jetta II --- viewtopic.php?f=112&t=44729&start=0
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 7 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe