Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [mk2] problem strumienica czy cos innego
PostWysłany: Wto 12 Cze, 2007 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 23 Wrz, 2005
Posty: 161
Skąd: Skarzysko Kam i Krak
panowie czy lipna strumienica moze powodowac zmulanie silnika ?? mam jakas zamiast katalizatora (poprzedni wlasciciel zalozyl) i ogolnie po hamowni kiedy obroty przekraczaja
3100 moment leci na ryj
pozatym mimo prawidlowej pracy sondy silnik zalewa sie paliwem (jakis mechanik mi powiedzial ze moze to byc wynik zwrotu spalin przez strumienice wlasnie)
silnik po remoncie kompresja 12,3-12,5 nowy walek rozrzadu i reszta bebechow w glowicy tez nowa a auto na gazie i na benzynie ma 75 koni i moment 139 (ale tylko przez chwile miedzy 2500-3000) np przy 4000 obr ma juz 120 i co 1000 20 Nm mniej
rozrzad i zaplon ustawione wedlug ksiazki VW

ktos moze mi pomoc????


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 13 Cze, 2007 
PISTON
PISTON

Rejestracja: Czw 31 Sie, 2006
Posty: 1942
Gadu-Gadu: 0
Auto: Auto
ja bym wywalił tą strumienice jeśli nie jest dedykowana pod silnik, jeśli jest to jakaś uniwersalna z allegro to na moje ma prawo zamulać Tobie auto. Takie jest moje zdanie.

pozdrawiam


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 13 Cze, 2007 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 23 Wrz, 2005
Posty: 161
Skąd: Skarzysko Kam i Krak
juz doszedlem do tego co zamula auto testy beda w piatek wiec sie okaze czy moja teoria sie sprawdzi
otoz jakies 3 miechy temu oddalem auto na wymine sondy i te kut...sy jeb..ne (sorry ale inaczej sie nie da okreslic) stwierdzily ze rura od kolektora do strumienicy jest do wymiany wiec mowie ze ok niech wymienia i te cymbaly wstawily mi tam rure o srednicy 41mm a wyjscie kolektora i wejscie strumienicy maja srednice 50 mm i wez tu teraz zostaw gdzies auto i nie patrz na rece ałaa to jest polska wlasnie

wiec rura bedzie wymieniona na 50mm i strumienica ze wzgledu na zuzycie tez bedzie wywalona mam nadzieje ze to poprawi nieco sytuacje i auto sie odmuli


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 13 Cze, 2007 
PISTON
PISTON

Rejestracja: Czw 31 Sie, 2006
Posty: 1942
Gadu-Gadu: 0
Auto: Auto
zajacGT, rozumiem, daj znac jak dojdziesz do ładu :D pozdro


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 14 Cze, 2007 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 06 Wrz, 2004
Posty: 4665
Skąd: West Coast
Wywal strumienicę, wstaw zwykłą rurę albo po prostu kata i napisz po testach czy to była ta rura od kolektora (oby) :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 18 Cze, 2007 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 23 Wrz, 2005
Posty: 161
Skąd: Skarzysko Kam i Krak
no i wywalilem strumienice
ogolnie auto zrobilo sie zwawsze i nawet dobrze sie wkreca
ale oczywiscie nie moze byc za piekne tego samego dnia wywalilem tez stara instalacje gazowa i zalozylem nowa i pojawil sie problem poniewaz auto w okolicy 4000 obr sie troche przymula (nie ma tego na PB) po odkreceniu lekko gazu objawy sie zmniejszyly ale nie po to wymienilem instalacje zeby znowu mi auto palilo 12 w trasie
co moze bycprzyczyna tej zamulki ??

a i niestety nie wymienilem tej waskiej rury w wydechu (nie bylo ksztaltek w hurtowni) ale wedlug etki rura o takiej srednicy(43mm) byla seryjna w celu sprezenia spalin w wydechu czy jakos tak

i teraz sie zastanawiam czy powiekszac ta rure ?? da to jakis odczuwalny efekt

[ Dodano: Wto 19 Cze, 2007 ]
rezultaty

dalej nie rozkminiona jest faza z benzyna ciagle sie przylewa

przyczyna zmulania w ok 4000 tys byly za male srednice palnikow w mikserze teraz auto na gazie chodzi (po jednym dniu testow) mozna powiedziec bardzo dobrze jak na gaz

narazie daruje sobie wymiane rury 43mm na wieksza bo trzeba by wtedy tlumik wymienic na nowy bo stary jest juz przelatany i zrobilo by sie za glosno a tego nie chce po wkacjach wymienie ta rure i zapodam sobie blos oczywiscie zdam relacje


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 23 Cze, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Lip, 2005
Posty: 323
Skąd: KROSNO
napewno strumiennica nie powoduje zwrotu spalin!!!!, tylko przyspiesza i zapobiega zwrotu.
czasem sa problemy przy niektorych silnikach, sonda swiryje bo jest wtedy inne cisnienie spalin niz to wszystko bylo dobrane fabrycznie.
ja osobiscie mam PN i strumiennice łuskowa, nie wiem czy cos wiele daje, bo nie robilwm pomiarow, ale napewno nie jest gorzej.
jest duzo tematow na temat strumoiennic i problemow z nimi, czasem jest z czego posmiac.
pozdro.

[ Dodano: Sob 23 Cze, 2007 ]
a dodam jeszcze ze nigdy w zyciu nie dogracie tych wszystkich wynalazkow typu strumiennice jak i stozki itp, jak auto ma jezdzic na benzynie i gazie.
gaz a benzyna to jest 2 bajki.
na gazie nie pojedzie dobrze auto jak mieszanka jest wzbogacona powitrzem, a benzyna jak najwiecej tego potrzebuje.
wiec jak chcecie cos kombinowac zeby auto jezdzilo lepiej po przerobkach to albo benzynka albo gaz.



_________________
www.pitersmk2.jpg.pl
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 23 Cze, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 02 Paź, 2006
Posty: 10
Skąd: Kraków
piters napisał(a):
ja osobiscie mam PN i strumiennice łuskowa, nie wiem czy cos wiele daje, bo nie robilwm pomiarow, ale napewno nie jest gorzej.


Bardzo typowe myślenie ;) Nie robiłeś pomiarów, nie wiesz jaki był efekt jej zamontowania... ale na pewno wiesz że nie jest gorzej :) Tylko skąd ta pewność skoro nie robiłeś pomiarów ? Może ci przez strumienice spadł moment, może spadła moc ? Może osiągi są gorsze o 0,5s ?

Cytuj:
na gazie nie pojedzie dobrze auto jak mieszanka jest wzbogacona powitrzem, a benzyna jak najwiecej tego potrzebuje.
wiec jak chcecie cos kombinowac zeby auto jezdzilo lepiej po przerobkach to albo benzynka albo gaz.


Przesadne uogulnienie.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 24 Cze, 2007 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Lip, 2005
Posty: 323
Skąd: KROSNO
ja pisze po swoich przejsciach, nigdy tego sie nie da opanowac jednoczesnie.
pobaw sie wiecej to zobaczysz, a napewno nie bedzie dobrze jechac jak poprzestawiasz zaplon, na gaz jest troche inne ustawienie.
pozdro.

[ Dodano: Nie 24 Cze, 2007 ]
a zreszta co bede mierzyl na hamowni zamontowana strumiennice, bez sensu.
dobrze widac czy sie lepiej kreci sama jazda, lepszy moment od dolu, nic wielkiego, a gora tak jak bylo wczesniej.



_________________
www.pitersmk2.jpg.pl
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 24 Cze, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 02 Paź, 2006
Posty: 10
Skąd: Kraków
Zapłon ustawia się standardowo lub tak aby było optymalnie do oktan używanego paliwa. Skoro standardowo jest na 91 to niewielkie przyspieszenie ma sens skoro jeździmy na 95.

Cytuj:
dobrze widac czy sie lepiej kreci sama jazda, lepszy moment od dolu, nic wielkiego, a gora tak jak bylo wczesniej.


Ale nie wiesz ile w tym zasługi wycięcia katalizatora a ile zamontowania strumienicy. Równie dobrze wycięcie katalizatora mogło polepszyć elastyczność ale strumienica ją częściowo popsuła (takie dwa kroki do przodu i jeden do tyłu ;) ), bez hamowni możesz jedynie w ciemno zgadywać.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 25 Cze, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 24 Cze, 2007
Posty: 4
Skąd: Ustka
Strumienica to jest shit a kto do tej pory do tego nie doszedl to juz jego problem.
Jak montowac to stozkowa a nie jakas luskowa, no i jeszcze trzeba wiedziec gdzie ja zamontowac bo jak zamiast kata to to lipa bedzie



_________________
Plan jest prosty uturbic ABF-a
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 11 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe