Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 32 z 40 [ 598 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 25 Lis, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 23 Lis, 2005
Posty: 3269
Gadu-Gadu: 0
Auto: golf mk2
Andos, tak jak napisał szymoneck, poza tym po prostu może być już zasyfiony filterek gazu.



_________________
Projekt!Klik
Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 25 Lis, 2008 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 25 Lis, 2008
Posty: 7
Skąd: Lubin
hmm to napewno pierwsza generacja, bo golf jest z 89 rocznika, a instalacja ma przelacznik manualny - butla tak, ale przelacznik nie pokazuje limitu gazu w butli, jedynie 2 diody led : czerwona i zielona w zaleznosci od tego - czego uzywam . W takim razie to wina sruby? nic przy gazie nie grzebalem - mozliwe ze to samo od siebie tak sie przestawilo?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 25 Lis, 2008 
PISTON
PISTON

Rejestracja: Czw 31 Sie, 2006
Posty: 1942
Gadu-Gadu: 0
Auto: Auto
Andos z tego co pamiętam śrubą regulujesz. Mogło się rozlegulować. Kiedy ostatni raz byłeś na jakimś przeglądzie/regulacji LPG? O to też trzeba dbać.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 25 Lis, 2008 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 25 Lis, 2008
Posty: 7
Skąd: Lubin
hmmm samochod kupilem wczoraj :D i wczoraj sie zepsul ... po jakies 2 godzinnej jezdzie :) a wlascicielka robila przeglad we wrzesniu :)

[ Dodano: Wto 25 Lis, 2008 ]
przy zadnych srubach nie grzebalem :P wiec mozliwe ze uszczelka ... Pyt. lekko odbiegajace od tematu: Kiedy mozna z Benzyny na LPG przelacznikiem zmieniac?
Bo tak jak mowilem mam stara wersje instalacji LPG z przelacznikiem, i w zimie rozgrzewam go na benzynie... kiedy jest odpowiedni moment zeby przelaczyc na gaz, odrazu? czy najpierw nastawic na - 0, odczekac az wypali benzyne i zacznie mi sie na ulicy dlawic i przelaczac na - 1 LPG ?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 25 Lis, 2008 
PISTON
PISTON

Rejestracja: Czw 31 Sie, 2006
Posty: 1942
Gadu-Gadu: 0
Auto: Auto
Andos najlepiej przełączyć auto na gaz gdy silnik trochę się rozgrzeje np. przy 30st., nie katować zimnego silnika odrazu na gazie. Jak masz auto z gazem dopiero od wczoraj podjedź do jakiegoś pożądnego zakładu co zakłada instalacje LPG i wszystko ci wyregulują na miejscu. Przyjrzyj się jak gazownik ustawia twoją instalkę, w razie potrzeby będziesz sam mógl sobie jakoś pomóc bo ta instalacja, którą posiadasz jest najprostszą jaka może być.
BTW przełącznik z benzyny na LPG jest w każdej instalacji ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 25 Lis, 2008 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 25 Lis, 2008
Posty: 7
Skąd: Lubin
nom ok przy 30 stopniach przelaczac na gaz... Wylaczac benzyne (opcja zero - zaden doplyw) czekac az wypali benzyne, zacznie sie dusic i dopiero wtedy zalaczac LPG ? czy odrazu z benzyny na gaz?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 29 Lis, 2008 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 02 Lis, 2008
Posty: 1
Skąd: ze świata
kolega kupił auto z lpg nie wbitym w dowód, nie chce wyciągać instalacji, co ma zrobić?? jechać do gazownika i co dalej?? jaki koszt by był wbicia lpg w dowód żeby wszystko było zgodnie z prawem??


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 01 Gru, 2008 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 25 Lis, 2008
Posty: 7
Skąd: Lubin
Niewiem wlasnie czy koszt bedzie rowny normalnej instalacji gazowej... hmmm, jaki problem - podjechac, spytac?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 01 Gru, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 24 Wrz, 2006
Posty: 2711
Skąd: Gostyń
Gadu-Gadu: 0
Auto: vw/audi
VWojtek1986 napisał(a):
kolega kupił auto z lpg nie wbitym w dowód, nie chce wyciągać instalacji, co ma zrobić?? jechać do gazownika i co dalej?? jaki koszt by był wbicia lpg w dowód żeby wszystko było zgodnie z prawem??

u mnie w okolicy da się to załatwić za 200-400zl



_________________
VW GOLF II VR6.Aktualizacje na I stronie
http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f=98&t=41858
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 11 Gru, 2008 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 17 Lis, 2007
Posty: 263
Skąd: Zakopane
Panowie, Kupiłem 2 tygodnie temu dupowóz z gazem. Mianowicie jest to golf mk2 Cl z 91 roku z silnikiem na gaźniku, (niestety nie jestem w stanie odczytac oznaczen silnika).

Problem polega na tym ze na gazie drastycznie spada moc silnika (ok 50%). Po depnieciu do podlogi na wyzszych biegach lub z niskich obrotów nagle go dlawi niemiłosiernie. Myslalem ze problem tkwi w przykreconym gazie natomiast spalanie jakie ostatni zaobserwowalem na 100km w trybie mieszanym to ok 11.5 L gazu. NIc nie krecilem bo jezdzic sie da ale chcialbym to wyregulowac. Na benzynie idzie pięknie na kazdym biegu.

dodam ze podczas kupna poprzeni wlsciciel wspomnial cos o jakims silniczku krokowym ktory powoduje brak niskich obrotow przy zimnym silniku.

prosze o wskazówki co moze być nie teges :-)

Pozdrawiam lovwe



_________________
Volks!! Ich liebe meine Wagen!!
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 11 Gru, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 24 Wrz, 2006
Posty: 2711
Skąd: Gostyń
Gadu-Gadu: 0
Auto: vw/audi
...lovwe..., wymien wszystkie filtry od gazu. rzadko kto tam zaglada.

przepraszam, ale musiałem tego orta poprawić, bo mnie bolało, gdy czytałem.
Lucius Snow


Ostatnio edytowany przez dawid Czw 11 Gru, 2008, edytowano w sumie 2 razy


_________________
VW GOLF II VR6.Aktualizacje na I stronie
http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f=98&t=41858
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 12 Gru, 2008 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 17 Lis, 2007
Posty: 263
Skąd: Zakopane
dawid018, Wybacz moje laickie pytania ale do czynienia mialem glownie z dieslami. Mozesz mi powiedziec po zdjeciu czy filterek znajduje sie w miejscu w ktorym pokrywka jest przykrecona 3 srubami?(wyglada na nieodkrecany od lat) Mi na to wygląda poniewaz dochodza tam miedziane przewody, prawdopodobnie doprowadzajace gaz. czy jest jeszcze inny filter gazu w takowej instalacji?

czy jestes w stanie po foto powiedziec co to za silnik poniewaz oznaczenia nie sa czytelne.

Image

Image



_________________
Volks!! Ich liebe meine Wagen!!
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 12 Gru, 2008 
VW User
VW User

Rejestracja: Sob 23 Sie, 2008
Posty: 93
Skąd: zary
...lovwe... ,masz golfa z silnikiem 1.6 PN (70 KM) zasilany gażnikiem pierburg 2EE (Ecotronic),co do gazu to sprubuj odkręcić o jeden obrót śrube na tym grubym wężu (pierwsze zdjęcie)-sprawdż jak wpłynie to na moc.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 13 Gru, 2008 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 17 Lis, 2007
Posty: 263
Skąd: Zakopane
andziorekpl napisał(a):
1.6 PN (70 KM) zasilany gażnikiem pierburg 2EE (Ecotronic)


podziękował...

Wymieniłem filterek który był masakrycznie zapchany, takie siano w środku ze szok ałaa , Niestety nie wpłynęło to znacząco na moc :zly: , dalej miał turbo-dziurę po maksymalnym depnięciu. Zrobiłem tak 200km w ramach testu. Dzisiaj odkręciłem srubę o 1/4 obrotu, poprawa bardzo odczuwalna :D , coprawda narazie pare km ale czuć... przejezdze tak pare km i zobacze jak spalanie, potem ew dalej bedę kręcił...

I teraz takie pytanie- Ile powienien spalać taki silnik benzyny a ile gazu?. Do tej pory mialem spalanie na poziomie 11.5L gazu.


Po wymianie filterka od czasu do czasu zapala mi sie kontrolka rezerwy coooo , zastanawia mnie czy moze to przez jakąś nieszczelność i spadek ciśnienia, dziwne jest to że nie czuć gazu nic nie "syczy", czym to moze byc spowodowane?.

pozdrawiam LoVWe



_________________
Volks!! Ich liebe meine Wagen!!
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 14 Gru, 2008 
VW User
VW User

Rejestracja: Sob 23 Sie, 2008
Posty: 93
Skąd: zary
Ile benzyny tego nie wiem(jakoś tego nie sprawdzałem bo i po co jak mam gaz)spalanie na gazie to około 10.5L-11L przy jeżdzie mieszanej,oczywiscie w okresie zimowym może palić więcej.Rezerwa gazu to troche taka sztuka,jak staniesz na wzniesieniu lub auto się bujnie to może tak być poza tym rezerwe ustawia się ręcznie przy butli-poznaj zasade działania będziesz wiedział czemu tak się dzieje.


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 32 z 40 [ 598 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe