Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [AUDI 8P] BKC sprzęgło
PostWysłany: Pią 16 Lis, 2018 
VW User
VW User

Rejestracja: Nie 17 Sty, 2010
Posty: 64
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk3 1.9 TD
Witam

Chciałbym zasięgnąć opinii dotyczącej układu sprzęgłowego, a konkretnie silnika BKC.
Po zakupie zaczęły się problemy z nisko biorącym sprzęgłem. Z każdym dniem było coraz gorzej, 3 bieg wchodził w wyczuwalnym oporem i było czuć charakterystyczny moment kiedy bieg wskakiwał z przeskokiem, wsteczny haczył a w późniejszej fazie zęby tarły ewidentnie przez brak niedostatecznego wysprzęgania.
Diagnoza - zużyte sprzęgło. Wymieniłem kompletne sprzęgło + dwumas i łożysko oporowe (LUK), do tego został wymieniony olej w skrzyni oraz mechanizm do zmiany biegów. Po wymianie układ chodził jak trzeba.
Po 4 miesiącach problem wrócił, objawy takie same, biegi wchodzą z oporem, wsteczny zgrzyta i trze, problem pojawił się w chłodniejszy poranek przy końcowej fazie dojazdu do pracy. Sprzęgło stało się miękkie oraz skok dużo mniejszy niż pierwotnie. Po 15 minutach odpaliłem na nowo i wsteczny przestał haczyć. Po wizycie u mechanika i "podpompowaniu" sprzęgła wyraźnie stało się bardziej sprężyste, skok większy i samochód rusza w połowie skoku sprzęgła.
Decyzja - wymiana pompy sprzęgłowej. Z racji tego że to znowu kolejny koszt mam pytanie, czy przy takich objawach jest możliwe że układ jest tylko zapowietrzony? Sprawdziłem poziom płynu i nie wygląda na to żeby go ubywało, a przy pompie hamulcowej oraz sprzęgłowej jest sucho.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [AUDI 8P] BKC sprzęgło
PostWysłany: Czw 06 Gru, 2018 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
pompka moze puszczac w srodku i moze nie byc wydac przeciekow a nie bedzie dawac juz takiego cisnienia


Offline
 Profil    8234490
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 2 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe