Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [polo 9n] Tryb awaryjny - błąd sporadyczny
PostWysłany: Czw 05 Sty, 2017 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Pią 16 Paź, 2015
Posty: 6
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 9n 1.2 12v
Witam

Pacjent: 1.2 12V AZQ

Szukam już wszędzie ratunku ponieważ dziwne rzeczy sie dzieją a mianowicie:
Samochód po nocy odpalony:
1. Włączony tryb awaryjny max 3000RPM
2. Deska rozdzielcza czysta (brak check engine)
3. Silnik się nagrzeje - zgaszę 3 razy i zapalę silnik pracuje normalnie (usuwa się błąd)
4 Po podpięciu VCDS na zimnym(zgaszony silnik) brak błędów
5. Podpięcie VCDS na zapalonym zimnym - błąd 16725 Camshaft Position Sensor (G40) Implausible Signal
6. Na nagrzanym silniku błąd zamienia się w SPORADYCZNY lub jeśli go usunę nie wraca aż do wychłodzenia silnika
7. 2 miesiące temu wywalało ten sam błąd (sporadycznie) powyżej 4000 Obrotów a więc profilaktycznie wymieniłem czujnik (BOSCH) i problem zniknął. Teraz na nowym czujniku magia jak powyżej i spróbowałem wsadzić stary i tutaj problem narasta bo nawet nagrzanie silnika nie pomaga więc wnioskuje że czunik ok. Samochód jeździ pali robi trasy wszystko ok no ale nie mogę jeździć cały czas z interfejsem i usuwać błędów po nagrzaniu.

Jak sprawdzić wiązkę? A może do rozrządu zajrzeć? (wymieniany 40tys km temu - stary poklepywał)

Pozdrawiam Serdecznie


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [polo 9n] Tryb awaryjny - błąd sporadyczny
PostWysłany: Pią 06 Sty, 2017 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
jest to blad niezrozumialego sygnalu take wykluczal bym instalacje. do sprawdzenia rozrzad tz sprawdzic czy znaki sie pokrywaja wewntualnie podmienic jeszcze czujnik


Offline
 Profil    8234490
 
 Temat postu: Re: [polo 9n] Tryb awaryjny - błąd sporadyczny
PostWysłany: Sob 07 Sty, 2017 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Pią 16 Paź, 2015
Posty: 6
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 9n 1.2 12v
Krzywki na walkach sprawdzone. Wszystko OK. Czujniki tak jak wyżej napisałem. Zastanawia mnie ze stary był dobry do 4 tys obrotów nim go wymieniłem, a teraz nie działa wcale. A nowy działa po rozgrzaniu. Rozbiórka rozrządu wiadomo kupa roboty także szukam na razie gdzie indziej. Najgorzej ze czujnik mało popularny bo ma zastosowanie do silników FSI lub do tych pseudo silników na 3 cylindrach także ciezko mi znaleźć samochód zeby podmienić bo kupno nowego za 100zl odpada bo istnieje prawdopodobieństwo ze zostanę z 3 dobrymi czujnikami. Zastanawiam sie również czy może sterownik nie wariuje? Istnieje taka opcja? Chociaż z drugiej strony co ma do tego wszystkiego temperatura silnika.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [polo 9n] Tryb awaryjny - błąd sporadyczny
PostWysłany: Pią 20 Sty, 2017 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Pią 16 Paź, 2015
Posty: 6
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 9n 1.2 12v
Problemem okazał się rozrząd. Na poczatku sprawdziłem tylko górę czy walki ida razem a jednak Łańcuch byl tak rozciągnięty ze lyzwy prowadzace wręcz prawie sie stykaly ze sobą. Łańcuch zrobil 35 tys km a firma lancucha to DAYCO. Takze uwaga.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [polo 9n] Tryb awaryjny - błąd sporadyczny
PostWysłany: Pią 20 Sty, 2017 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
i kolejny mit ze lancucha rozrzadu sie nie wymienia jest obalony w nowych autach czasami trzeba go wymieniac zanim auto przekroczy 100tys :-D


Offline
 Profil    8234490
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 5 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe