Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Passat b5] niezidentyfikowane odglosy tarcia
PostWysłany: Pią 11 Mar, 2016 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 11 Mar, 2016
Posty: 2
Gadu-Gadu: 3111451
Auto: VW Passat B5
Witam wszystkich, chciał bym przedstawić wam swój problem z nadzieją ze ktoś zmagał się z czyms podobnym i będzie mógł wskazać jakieś kierunki gdzie szukać przyczyny, mianowicie, chodzi o:

nazwijmy to "tarcie" które pojawia się przy skręcie w lewo, przeważnie na duzych łukach (tak jakby przy przechylaniu, obciążeniu jednej strony auta), ale czasem pokonuje takie luki i nic nie słychać. Sporadycznie delikatnie słychac to przy jedzie na wprost lecz wydaje mi się ze zaczyna sie to również od ruchu kierownica w lewo. Skręcając w prawo nigdy owego tarcia słychać nie było. Jak juz sobie "trze" odbije w prawo i ustępuje. Gdy pierwszy raz to usłyszałem wydawało mi się ze jest to dzwiek z prawego przedniego koła, teraz wydaje mi się jak by dochodziło to z pod spodu auta, podczas "tarcia" czuć to delikatnie pod nogami. W grudniu zostały wymienione wszystkie tarcze i klocki (blaszki z tylu odgięte), w lutym cale zawieszenie z przodu (skrzypiał dolny prawy wahacz). Po wymianie zawieszenia myślałem ze wszystko jest ok, ale niestety problem występuje nadal. Mechanik znalazł przeciekający simering gdzieś miedzy silnikiem (a skrzynia chyba?), gdzies czytalem ze wymiana oleju w skrzyni pomogła na jakies "tarcie, szuranie" nie znam sie na tyle aby wiedziec czy wymiana oleju rzeczywiście moze coś dac, ale zaobserwowałem takie zjawisko. Wsiądę do samochodu który powiedzmy stal pare godzin i aby zaczęło "trzeć" musze przejechać z 10-15km, jak byly mrozy typu -20 stopni dystans musiał byc większy, zaczynało trzeć powiedzmy po 20-30km. Tak jakby cos musiało się rozgrzać i dopiero problem występuje. Jadac sybciej cykl tarcia jest szybszy, zwalniajac slychac ze i "tarcie zwalnia". Zaznacze jeszcze raz ze to "tarcie" nie jest za każdym razem przy skrecie, raz jest, raz nie ma. W zeszłym tygodniu odwiedziłem kolejnego mechanika który się przejechał ze mną i mówił ze dla niego brzmi to jak jakis "metaliczny rezonans" sprawdził koła nie było luzów, nie słychać aby szurało łożysko, odesłał do domu ...


Offline
 Profil    3111451
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 1 post ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe