Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 4 z 13 [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 24 Sty, 2006 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 25 Mar, 2004
Posty: 768
Skąd: z wersalki :)
Gadu-Gadu: 2726778
Auto: Audi S3 8L
Bartosik napisał(a):
Witam.
A ja mam pytanie: zamierzam kupic Kit Jamexa -60/40 do vw polo 6n. mam 15 calowe felgi z ET 37 . Czy nie bedzie mi obcierac tyl ? Gdyz mam ogumienie 195/50 tyl , przod 195/45. Czy nie bede trzec miska olejowa ? I czy przy takim obnizeniu bedzie bardzo twardo ?
Wiem ze takie sobie te pytania, ale jestem zielony w tym i nie wiem czy zdecydowac sie na zakup.
Pozdrawiam

Powiem tak - 40 tył to luzik martwił bym sie tym ptzodem - 60 ale jak chcesz felgi 15 cali zalezy tez jaka chcesz szerokość miski raczej nie upitolisz chyba że wjedziesz w polna droge bo 15 cali podniesie ci na tyle samochód napisz jeszcze jaka szerokość felgi a stwierdzimy czy ci bedzie obcierac o nadkola :ok:



_________________
AUDIS3
Image
Offline
 Profil    2726778
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 25 Sty, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Wto 24 Sty, 2006
Posty: 4
Skąd: miasto na zachodzie
sa to standardowe 7x15 RH Cupy.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 02 Mar, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Pon 19 Wrz, 2005
Posty: 1
Witam, mam juz dosc szukania, nikt nic nie wie na ich temat... moze Wy cos poradzicie bo jutro z rana czeka mnie wymiana i nie wiem co z tym fantem zrobic :( kazda sugestia bedzie cenna, jedyne co mam to fotki i oznaczenia! Najbardziej interesuje mnie ile one obnizaja... poniewaz kupilem KYB gazowki pod serie... i nie mam pojecia czy moge to polaczyc... Kazde zdanie sie liczy... czy to moze miec wiecej niz 40? Bo tyle ponoc mozna wlozyc do tych gazowek... nizej juz nie bardzo...

[mk3 TDi '94 1z]

Image
Image
Image


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 05 Mar, 2006 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 13 Sie, 2005
Posty: 110
Skąd: Tarnowskie Góry
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=90106369 Witajcie, ile te sprężyny obniżają, chce kupic ... szukam, ale nic ciekawego nie ma. teraz znalazłem
Oznaczenie sprężyn VWO 55 HA / 049

a także to : mam blisko, koło 30 km.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=90097627


acha, no i jeszcze, sorry za OT, nie bede zakładał nowego tematu, a moze ktos oceni ....

http://www.allegro.pl/item89169220_kier ... rytas.html

warto ? jak do tego z naba ? wszystko do golfa III GTI 16v 94r. pozdarwiam


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 10 Mar, 2006 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 13 Sie, 2005
Posty: 110
Skąd: Tarnowskie Góry
FK41VA FK41 HA ?? Są to sprężyny czerwone firmy Fk, wie ktos ile to glebi, i czy jest progresyw ?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 11 Mar, 2006 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 09 Gru, 2005
Posty: 1270
Skąd: z Gangsterki
Gadu-Gadu: 0
Auto: Otwieracz do studzienek
Szyszon napisał(a):
Witam, mam juz dosc szukania, nikt nic nie wie na ich temat... moze Wy cos poradzicie bo jutro z rana czeka mnie wymiana i nie wiem co z tym fantem zrobic :( kazda sugestia bedzie cenna, jedyne co mam to fotki i oznaczenia! Najbardziej interesuje mnie ile one obnizaja... poniewaz kupilem KYB gazowki pod serie... i nie mam pojecia czy moge to polaczyc... Kazde zdanie sie liczy... czy to moze miec wiecej niz 40? Bo tyle ponoc mozna wlozyc do tych gazowek... nizej juz nie bardzo...

[mk3 TDi '94 1z]

Obrazek
Obrazek
Obrazek



to ja cie moze troszke podratuje ;)

tak wiec na tych sprezynach to spokojnie mozesz smigac :)

jak bys mial springi krure maja od gory takie scisniete bardziej zwoje to by byly zapewne 60albo wiecej,a jak sprezyna nie ma tych zwojo to obniza 40-45mm to sa dosc dobre springi wiec smialo zalkadaj ale nie rob najwiekszego mozliwego bledu i zaloz do nich jakies dobre amorki [koni itp]bo takie amory sa krotsze od seri i praca amorka bedzie zupelnie inna[nie bedzie dobijalo bo jak dobija to ci sie amorek bardzo szybko skonczy bo powinien choc troche pracowac a tak przy wjechaniu w zaglebienia nierownosci to ci zacznie auto kaczkowac i sie kolysac]wiec podstawa nawet wieksza od springi jest amor ;)

tak dla twojego rozwiania watku zcisnietych i niescisnietych zwojow to tlumacze

-zwoje scisniete[tzw degresywne]to sa zwoje mieksze niz te pozostale taka jest to technika zrobione ze jest zminna struktura sprezyny

-zwoje normalne [tzw progresywne ]to sa wlasnie zwoje ktore dbaja o to zeby spring byl twardy

na zwojach degresywnych auto siada a na zwojach progresywnych sprezyna juz sie tak mocno nie poddaje



to zawieszenie to spoko montuj i niczym sie nie przejmuj

bo dla mnie jest to zawiesze prawie terenowe ...... :-D ale ja jestem maniakiem gleby wiec mam inne zdanie niz ty ;)

moze nie jestem znawca ale juz na zawieszeniach zeby pozjadalem :D :)

pozdr ;]



_________________
z '' Mechaniczną pomarańczą '' się nie zaczyna!
http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=5291" onclick="window.open(this.href);return false;
Image
-Vw Wittenberge 02,03
-Vw Ingolstadt treffen 01,02,03
-Woertherse 05,06,07,08,09
-Bauzen 06,07,08
-Blasen 05,06
-Luckau 05,06
-Jarocin 06,07
-Vw treffen Regensburg 02,03,04
-Vw mania 06
-Cultstyle.de Rothenburg 06,07,08
-Strefa GTI 06
-Wigvwamy Pleszew 06,07,08,09
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 11 Mar, 2006 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 24 Gru, 2005
Posty: 4682
Skąd: Międzyrzecz
Gadu-Gadu: 0
Auto: A6 C5 V6 & MK2 @ VR6 & MK4 TDI+, Corrado @ 1.8T, MK4 V5, B5FL V6
Ludi prawidziwy referat. yupii


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 11 Mar, 2006 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 13 Sie, 2005
Posty: 110
Skąd: Tarnowskie Góry
A co do tego mojego postu 2 posty wyżej. Ile to glebi ? byłem na stronie Fk, niemieckiej, nie odnalazłem takiego oznaczenia.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 11 Mar, 2006 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 24 Gru, 2005
Posty: 4682
Skąd: Międzyrzecz
Gadu-Gadu: 0
Auto: A6 C5 V6 & MK2 @ VR6 & MK4 TDI+, Corrado @ 1.8T, MK4 V5, B5FL V6
pewnie -40


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 22 Mar, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut, 2005
Posty: 44
Skąd: Jawor/Wroclaw
ludwig skad masz te inormacje bo ja nie jestem do konca pewnien czy masz racje. ja w dwojce na zime mialem -40 (nie pamietam firmy) i wydaje mi sie ze byly z czescia progresywna. moze wypowie sie ktos kto w tym siedzi bo sam jestem ciekaw jak to jest naprawde


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 06 Kwi, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Cze, 2004
Posty: 1
Skąd: Rybnik
Witam.Czy sprezyny z Golfa 3 GTi podejda do wersji GL ?? Teraz jezdze na czerwonych fedrach -40mm .Musze niestety podniesc autko z powodu stanu dróg w mojej okolicy.



_________________
VW i nic innego
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 06 Kwi, 2006 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
cador napisał(a):
Witam.Czy sprezyny z Golfa 3 GTi podejda do wersji GL ?? Teraz jezdze na czerwonych fedrach -40mm .Musze niestety podniesc autko z powodu stanu dróg w mojej okolicy.


Z tego co się orientuję to podejdą tylko wiem też że chyba w 09.94' była zmiana w zawieszeniu z przodu i nie wiem czy sprzed 09.94' są takie same jak po 09.94'

PozdróVWka ;)



_________________
Projekty:
mk2 GTI
Corrado G60
Corrado VR6 SLC
Passat B5 2.8 V6 4Moion

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 15 Kwi, 2006 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 20 Lut, 2005
Posty: 437
Skąd: GDYNIA
Gadu-Gadu: 4912787
Auto: boratus i mk1 cabrio (koszyk)
Ludvik napisał(a):
Szyszon napisał(a):
Witam, mam juz dosc szukania, nikt nic nie wie na ich temat... moze Wy cos poradzicie bo jutro z rana czeka mnie wymiana i nie wiem co z tym fantem zrobic :( kazda sugestia bedzie cenna, jedyne co mam to fotki i oznaczenia! Najbardziej interesuje mnie ile one obnizaja... poniewaz kupilem KYB gazowki pod serie... i nie mam pojecia czy moge to polaczyc... Kazde zdanie sie liczy... czy to moze miec wiecej niz 40? Bo tyle ponoc mozna wlozyc do tych gazowek... nizej juz nie bardzo...

[mk3 TDi '94 1z]

Obrazek
Obrazek
Obrazek



to ja cie moze troszke podratuje ;)

tak wiec na tych sprezynach to spokojnie mozesz smigac :)

jak bys mial springi krure maja od gory takie scisniete bardziej zwoje to by byly zapewne 60albo wiecej,a jak sprezyna nie ma tych zwojo to obniza 40-45mm to sa dosc dobre springi wiec smialo zalkadaj ale nie rob najwiekszego mozliwego bledu i zaloz do nich jakies dobre amorki [koni itp]bo takie amory sa krotsze od seri i praca amorka bedzie zupelnie inna[nie bedzie dobijalo bo jak dobija to ci sie amorek bardzo szybko skonczy bo powinien choc troche pracowac a tak przy wjechaniu w zaglebienia nierownosci to ci zacznie auto kaczkowac i sie kolysac]wiec podstawa nawet wieksza od springi jest amor ;)

tak dla twojego rozwiania watku zcisnietych i niescisnietych zwojow to tlumacze

-zwoje scisniete[tzw degresywne]to sa zwoje mieksze niz te pozostale taka jest to technika zrobione ze jest zminna struktura sprezyny

-zwoje normalne [tzw progresywne ]to sa wlasnie zwoje ktore dbaja o to zeby spring byl twardy

na zwojach degresywnych auto siada a na zwojach progresywnych sprezyna juz sie tak mocno nie poddaje



to zawieszenie to spoko montuj i niczym sie nie przejmuj

bo dla mnie jest to zawiesze prawie terenowe ...... :-D ale ja jestem maniakiem gleby wiec mam inne zdanie niz ty ;)

moze nie jestem znawca ale juz na zawieszeniach zeby pozjadalem :D :)

pozdr ;]


a Powiedz mi czy takie sprezyny mozna uciac rzeby bylo nizej i jakie beda tego konsekfencje ??


Offline
 Profil    4912787
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 16 Kwi, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 16 Kwi, 2006
Posty: 2
Skąd: lublin
A ja mam takie ptanka czy sa nie progresywne sprerzyny obnizajace.Bo jezdze na zoltym koni z niemieskimi progresami -35mm i tak mna telepie ze szok.Dodaje ze mam 19cali na 35 profilu.Chyba troche przesadzilem i probuje sie jakos z tego wykaraskac ale zalezy mi zeby auto bylo posadzone!Pozdrawiam:)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 16 Kwi, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Nie 16 Kwi, 2006
Posty: 2
Skąd: lublin
tam powinno byc Niebieskimi nie niemieskimi;/


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 4 z 13 [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe