Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 8 z 12 [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 16 Sty, 2008 
ex-projekt mod
ex-projekt mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 27 Kwi, 2005
Posty: 8109
Skąd: IRA
Gadu-Gadu: 5988786
No to wreszcie opisujesz to co powinno byc na poczatku tego tematu. Jak masz wiecej fotek z prac i kolejene wcielenia to dawaj po kolei :)

Nieiwle jest u nas na forum szczepow na 1.8T :D



_________________
Image
Offline
 Profil    5988786
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 16 Sty, 2008 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 08 Sty, 2008
Posty: 214
Skąd: Neustadt
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Corrado US R32 Kompressor
No nasz Pomorski Borewiczu , dawaj dawaj z historią tej służbówki !

Bo jest o czym pisać i na co popatrzeć !!

Nie na darmo w Gdyni Dzbanek dostałeś !!!



_________________
VW Klub POLSKA #217
Moje CORRADO US V5
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 17 Sty, 2008 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 17 Sie, 2005
Posty: 149
Skąd: 3miasto
Gadu-Gadu: 834061
Auto: Typ 53i
-HAFCIK- napisał(a):
dawaj dawaj z historią tej służbówki !

Kolejny rozdział został dodany do postu z historią mojej padaki :D

Białe szaleńtwo
Cóż, pierwszy krok został wykonany, przyszła pora na nadwozie. Planów było sporo, nieprzespane noce spędzone na poszukiwaniu fotek w necie, wyważenie każdego elementu względem całości miało dla mnie znaczenie. Auto powędrowało do mojego znajomego blacharza, który jak to w większości takich przypadków stwierdził że nie wiem co robię każąc mu spawać i obrabiać prawie nowe auto.
Na pierwszy ogień poszła maska, zostało zaspawane półkole na emblem z grila. Miejsce po oryginalnym grilu, który wyrwał jakiś amator znaczków zabierając go razem ze swoim łupem zastąpił gril FK. Zmianie uległa również tylna klapa, przetłoczenie po emblemie, również skradzonym (a mieszkam na takiej spokojnej dzielni ałaa ) zostało wyrównane, klamka uległa likwidacji. Duży dylemat miałem z trzecim światłem stopu nad szybą, byłby to jedyny element czerwony w tym aucie. No cóż, jak mawia stara czechosłowacka mądrość, idz na całość. Po świetle stopu nie został ślad a razem z nim poleciała tylna wycieraczka.
Całości dzieła dopełnił lakiernik, listwy i klamki przybrały kolor nadwozia, w samych klamkach znikły zamki. Malutkim ale ważnym dla mnie elementem była klapka wlewu paliwa. Została wygładzona i pozbawiona charakterystycznego "języczka" dzięki któremu można ja podważyć paluchem otwierając ją. Na sam koniec pozostało doczepić hokej od polo GTI.
Auto zacząłem robić z dużym zapasem czasu do VW-Manii. Jak bywa, rzutem na taśmę polówke od lakiernika otrzymałem na dzień przed imrezą mając całą noc na poskładanie i przygotowanie co w póżniejszej historii tego auta w kolorze "służbowym" miało stać się tradycją :hmm:
Image
Image
VW-Mania 2005, we wnętrzu można sie było odurzyć "zapachem" lakierni ale udało się wszystko poskładać na czas ;)
Image
Image
Image


CDN


Ostatnio edytowany przez misza Pią 18 Sty, 2008, edytowano w sumie 2 razy

Offline
 Profil    834061
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 17 Sty, 2008 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 08 Sty, 2008
Posty: 214
Skąd: Neustadt
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Corrado US R32 Kompressor
Ale noramlnie widzę że talenty pisarskie się u Ciebie ujawniły :) - prawie jak Heniek S.


Ostatnio edytowany przez -HAFCIK-, Czw 17 Sty, 2008, edytowano w sumie 1 raz


_________________
VW Klub POLSKA #217
Moje CORRADO US V5
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 17 Sty, 2008 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 17 Sie, 2005
Posty: 149
Skąd: 3miasto
Gadu-Gadu: 834061
Auto: Typ 53i
-HAFCIK- napisał(a):
- prawie jak Heniek S.

Ja myślałem że prawie jak niejaki Hafcik co się wzorował na Wołoszańskim :D


Offline
 Profil    834061
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 17 Sty, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Sie, 2006
Posty: 2477
Skąd: BEMA ZOO GW CITY
Gadu-Gadu: 0
Auto: golf mk3
nie no na to czkalem opis mojego ulubionego polo
widze ze Pomorze jest to miejsce swapow :)
czekam na dalszy ciag historii



_________________
http://www.airpainter.pl/
SZABLONY MALARSKIE, NAKLEJKI ŚCIENNE, FOTOTAPETY itp.
http://www.foliedotykowe.com/
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 18 Sty, 2008 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 17 Sie, 2005
Posty: 149
Skąd: 3miasto
Gadu-Gadu: 834061
Auto: Typ 53i
Wnętrze i takie tam(sezon 2006)
Kolejnym etapem było zrobienie wnętrza. Jako że miałem "topową" wersję basic miałem szerokie pole do popisu :D
Na początku przygody z polo w moje ręce wpadła jakaś gazetka motoryzacyjna na, której łamach był też skromny dział "tjuningowy". W jedynym artykule w tej gazecie był opisany polo 6N, projekt jako że był made in germany, oczywiście powalał sznytem i rozmachem ale mnie zafascynowało wnętrze. Niejako to co się w tym aucie działo na zewnątrz był konsekwencją wnętrza i na odwrót. Doszedłem do wniosku że jeśli nie powalczę z wnętrzem to moje wysiłki spełzną na niczym.
Najważniejszym punktem akcji "wnętrze" miały być cultowe fotele recaro, bez nich nawet nie chciałem podchodzić do tematu. Znowu akcja potoczyła sie jak w radzieckim filmie "jak pomyślał tak zrobił", udało sie kupić styrane fotele recaro z golfa mkII WOB edition, te fotele charakteryzowały się większymi boczkami z porównaniu z innymi recaro. Oprócz tego że mają być recaro i że wnętrze ma być obszyte skórą nie miałem dokładnej koncepcji na wnętrze. Foteliki przeleżały czekając na pomysł całą zimę w moim pokoju jako dość atrakcyjny mebel(nieraz zasnąłem w nich nie wypadając z puszka piwa w ręku oglądając film, tzn. dobrze trzymaja na zakrętach :-D ).
Wiosną 2006 po długich przemyśleniach godnych samego Stirlitza przystapiłem do działania. Pomysł był taki że do grafitowo-ciemnego wnętrza miała był jasna skóra, która niejako miał kontrastować. Zakład tapicerski polecił mi mój kolega z Pomorza vwBartus, bez jego pomocy by było ciężko jamajama . Mając duży zapas czasu do majówki oddałem divajsy do tapicera, wybierając jasno-szarą skórę z katalogu mercedesa. Jak to bywa duży margines czasu starczył na styk bo złożenie wnętrza auta skończyło się na cztery godziny przed wyjazdem do Wawy. :oo
Aby dopełnić dzieła udało się przed majówką przezbroić polowagena w nowe felgi, wybór chyba był najtrafniejszy, BBS RM(15x7 i 7,5 cala), całość zaczęła współgrać ze sobą.
Image
Image
Image
Image
Image
Do pełni szczęścia jeszcze brakowało kierownicy, zegarów od GTI oraz elektryki szyb, jednak i to braki udało się uzupełnić. Najtrudniej było zdobyć zegary, totalnym rarytasem były zegary z kilometrach a nie w milach i z prędkościomierzem wyskalowanym do 240km/h a nie do 220km/h. Najciemniej jest pod latarnią jak mawiali starozytni czechosłowacy i takowe przez przypadek odkryłem na allegro, nie zastanawiając się "wcisłem" kup teraz :D
Image
Udało się też kupić po taniości uaptrzone pokrętło momo corse 32cm. Niestety kierownica była obszyta gustowną czerwoną skórą, ponoć to tak sportowo wygląda, jednak ja bym to zakwalfikował jako rarytas ale w pojeździe teletubisiów :hmm: Nie zastanawiając się momex poszedł do tapicera.
Image
Image]

CDN


Ostatnio edytowany przez misza Wto 08 Lip, 2008, edytowano w sumie 6 razy

Offline
 Profil    834061
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 18 Sty, 2008 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 20 Lut, 2005
Posty: 437
Skąd: GDYNIA
Gadu-Gadu: 4912787
Auto: boratus i mk1 cabrio (koszyk)
misza napisał(a):
Zakład tapicerski polecił mi mój kolega z Pomorza vwBartus, bez jego pomocy by było ciężko jamajama .
]:->

Fajnie to wyglada w tej białej słuzbówce ;)



_________________
__________________________________
Volkswagen Klub Polska #822#
Offline
 Profil    4912787
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 18 Sty, 2008 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Pią 26 Mar, 2004
Posty: 201
Skąd: Szczecin
Polo super.. Wiadomo ze nizej bylo by fajnie ale w koncu nie o byle jaka miske tam trzeba dbac...

Wywal ta samobojcza kierownice i wsadzaj Raida z jaskiem !!
Poduszka to jedna z madrzejszych rzeczy jakie wymyslona w aucie !!

I dopiero po pierwszym dzbanie zaczyna sie to doceniac...


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 18 Sty, 2008 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 02 Mar, 2006
Posty: 515
Skąd: Wielkopolska
Gadu-Gadu: 0
Auto: BMW e91
MK I GTI
cbr1000RR
vlx600 bobber
super polo, nie myslales nad srodkami felg w bialym kolorze? mysle ze bylo by konkretnie ]:->



_________________
Mk1 GTi by ElemenT , zapraszam :
http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=67909&view=unread#unread
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 18 Sty, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 02 Lis, 2005
Posty: 2833
Skąd: wolfsgruppe.com
Gadu-Gadu: 0
Auto: Golf I GTI 1.8 8V,Golf I Cabrio ,Bora V5
Zawsze podobała mi sie ta Polówka widziałem nieraz na zywca i mam nadzieje ze i w tym sezonie bedzie mi dane luknąc na nią :)



_________________
http://www.wolfsgruppe.com
Moja Golfina http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=24997 i tu tez http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=6944
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 21 Sty, 2008 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 20 Lut, 2005
Posty: 437
Skąd: GDYNIA
Gadu-Gadu: 4912787
Auto: boratus i mk1 cabrio (koszyk)
misza napisał(a):
CDN


ee juz minelo pare dni i dalej czekamy na histoie Twojego zycia ]:)



_________________
__________________________________
Volkswagen Klub Polska #822#
Offline
 Profil    4912787
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 21 Sty, 2008 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 23 Paź, 2005
Posty: 920
Skąd: PrG
Gadu-Gadu: 0
Auto: wszystkie żony, ale czasem da pojeździć
ta - niech opisze łyżwy z majorem Kubalą :D


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 21 Sty, 2008 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 11 Mar, 2006
Posty: 104
Skąd: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi TT, Vw Polo 86c
Misza jest zapewne zajety renowacja pewnych dwoch kompletow felg ;) stad pewnie ten brak dalszego opisu?? nie mniej jednak wierzymy w niego!! prawda???? ;)



_________________
www.facebook.com/sowkigarage
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 21 Sty, 2008 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 17 Sie, 2005
Posty: 149
Skąd: 3miasto
Gadu-Gadu: 834061
Auto: Typ 53i
oooooo, widzę że są spragnieni "historii mojego życia". Troszkę zalatany jestem więc nie miałem czasu sklecić kolejnego rozdziału, bo mam kilka kompletów felg do przerobienia nie dwa jak pisał Andy ale licząc z moimi to cztery komplety :D
Odnajdę stosowny materiał fotograficzny i niebawem zamieszczę kolejny odcinek polo story.
ElemenT napisał(a):
super polo, nie myślałeś nad środkami felg w białym kolorze?

Widziałem takie coś na polo 86C, tzn. biały wóz i RSy z białymi środkami. Wygladało to odrażająco, decyzja zapadła że będą czarne środki. :super:


Offline
 Profil    834061
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 8 z 12 [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe