Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Bora Głośniki] Lepsze nowe ORI czy może zamiennik?
PostWysłany: Pon 04 Lis, 2013 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 22 Cze, 2011
Posty: 38
Gadu-Gadu: 7197814
Auto: Bora
Witam serdecznie.
Zastanawiam się nad poprawą grania w aucie z racji takiej, że moje obecne głośniki są zdezelowane (drapią lub nie grają). Mowa o głośnikach niskotonowych w drzwiach.

Zastanawiam się nad wymianą wszystkich niskotonowych głośników (sztuk 4) a za jakiś czas wysokotonowych. Nie jestem audiofilem a moje auto to nie democar, zależy mi na czystości dźwięku i lekkim basie tak aby miło się podróżowało.

Czytałem, że nowe oryginalne głośniki niskotonowe Philipsa są w miarę tanie (1J0035411D). Dlatego czy mając taki sam budżet jak na nowe oryginały można znaleźć coś lepszego innego producenta?

Tak jak pisałem w przyszłości mam zamiar rozbudowę audio do wzmacniacza, kondensatora i małej skrzyni w bagażniku czyli bez szaleństw. Auto nie zostało wygłuszone i nie wiem czy zupełny amator taki jak ja potrafiłby zrobić to aby polepszyć granie.

pozdrawiam i liczę na konkretne podpowiedzi



_________________
Bora Classic Clean German
viewtopic.php?f=98&t=89132&p=847285#p847285
Offline
 Profil    7197814
 
 Temat postu: Re: [Bora Głośniki] Lepsze nowe ORI czy może zamiennik?
PostWysłany: Wto 05 Lis, 2013 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Pon 18 Mar, 2013
Posty: 4
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Golf IV AHF
Witaj, jeśli masz w planach rozbudowę audio to lepiej kupić już coś na przyszłość, jeśli chodzi o twoje plany to zamiast kondensatora dołożyłbym te pieniądze do lepszego okablowania i wzmacniacza, bo poza świeceniem w bagażniku Ci nic on nie da. Jeśli chcesz już te 4 głośniki to polecałbym Ci zmienić na dwa zestawy odseparowane lub jeden na przód a z tyłu zrezygnować. Wszystko zależy jaką kwotę chcesz wydać na te grajki. CO da wymiana 4 wooferów jak w późniejszym czasie będziesz montował wzmacniacz i te oryginalne tweeterki i tak nie dadzą rady. Gdy później zmienisz te tweetery będziesz potrzebował jeszcze zwrotnic. Jeśli chodzi o wygłuszanie to nie jest trudna sprawa, dla kogoś kto nie ma o tym pojęcia nawet to myślę że maksymalnie pół dnia i zapas browarków starczy. Pocieszę Cię, że Bora i tak ma taką konstrukcje drzwi, że i nawet bez wygłuszenia gra lepiej niż w innych autach po jakimś tanim wygłuszeniu. Napisz ile chcesz wydać i czego słuchasz.

Pozdrawiam


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora Głośniki] Lepsze nowe ORI czy może zamiennik?
PostWysłany: Śro 06 Lis, 2013 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 22 Cze, 2011
Posty: 38
Gadu-Gadu: 7197814
Auto: Bora
dami1222, dzięki za zainteresowanie tematem.
No więc odpowiadając po koleji:
1. Co do zestawów odseparowanych to jak najbardziej jestem na tak, ale zależy mi na tym, aby pozostać przy 8 głośnikach w samochodzie i nie rezygnować z tylich drzwi.

2. Przez zimę chciałbym skompletować zestaw samych głośników niskotonowych, tweeterów, okablowania i zwrotnic. Nie musi być to sprzęt nowy, może być używany. Tak jak pisałem, moje auto nie ma być demo-carem, ma grać czysto, bas ma być dynamiczny, chciałbym aby moje audio z wyglądu nie rzucało się w oczy i było ukryte jak fabrycznie.

3. Przejrzałem w internecie tematy dot. wygłuszenia drzwi i myślę, że jednak sobie z tym poradzę.

4. Ile chcę wydać i czego słucham? W samochodzie podczas podróżowania słucham polskiego rapu, zdarzają się klubowe kawałki i trochę klasycznego rocka i metalu. Co do tego ile chciałbym wydać to jest kwestia do dogadania. Mam całą zimę na skompletowaniu grania. Powiedzmy 1000-1200zł na całość z tym, że nie dam rady zakupić wszystkie razem i będę kupował podzespoły punkt po punkcie.

5. Obecnie gra u mnie całkowita fabryka, 8 głośników fabrycznych oraz radio LG LCF-600URU z racji, że ma USB, ale oczywiście możliwa jest zmiana na coś lepszego być może 2DIN lub wstawka czegoś fabrycznego VW, mam na myśli radionawigację.



_________________
Bora Classic Clean German
viewtopic.php?f=98&t=89132&p=847285#p847285
Offline
 Profil    7197814
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 3 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe