Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: skrzynia basowa typu (bandpass) HiFONICS
PostWysłany: Pią 18 Sty, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Gru, 2007
Posty: 320
Skąd: tczeVW
Gadu-Gadu: 4608391
Auto: Polo 9n3 GTI
Witam panowie i panie
miał może ktoś styczność z skrzyniami basowymi Obudowa pasmowo-przepustowa (bandpass)???
jak to gra w porównaniu do tradycyjnej skrzyni z bas reflexem?
podglądowe foto tych skrzyn oczywiscie to nie są te same skrzynie:
ImageImageImage

oraz kto mi wytłumaczy co oznacza:
Impedancja 4 + 4 Ohm
impedancja 2 x 4 Ohm

gdzieś na necie znalazłem takie info:
Obudowa pasmowo-przepustowa (bandpass), w której głośnik jest całkowicie zabudowany. Charakteryzuje się bardzo wolnym i niskim basem. Ten typ ma zastosowanie w przypadku słuchania muzyki rap. Dla zapewnienia skuteczności obudowa ta powinna mieć stosunkowo duże rozmiary.

czyli jak to sie odnosi do samochodu ze bas jest wielki i trzesie całym autem czy ocb???

wlasnie jeżeli mam wzmacniacz 1 kanałowy 1000rms monobloka a skrzynia ma 1200rms to to ma sens czy wzmak będzie za słaby do takiej skrzynie. Bo cos mi się obiło o uszy ze wzmacniacz powinien być mocniejszy niż skrzynia???



_________________
Polo 9n3 GTI
viewtopic.php?f=98&t=67599&p=698839#p698839
Offline
 Profil    4608391
 
 Temat postu: Re: skrzynia basowa typu (bandpass) HiFONICS
PostWysłany: Pią 18 Sty, 2013 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
skrzynie band-pass sa trudne do zaprojektowania ale za to maja bardzo duze podbicie niewielkiego zakresu czestotliwosci. taka skrzynia gra troszeczke inaczej niz normalna skrzynia z bass-reflexem ma wezszy zakres czestotliwosci i potrzeba dobrego zestawu na przod zeby wszystko dobrze slyszec nie tylko sam bass. taka skrzynia tak jak mowisz nadaje sie do sluchania rapu bo tam sa wlasnie duze basy w okreslonej czestotliwosci. jak masz wzmacniacz 1kW i skrzynie 1.2kW to dobrze sie sklada bo wzmacniacz pownien byc troche slabszy od glosnika zeby go nie spalic podczas glosnego sluchania muzyki mowa tu oczywiscie o prawdziwych watach a nie jakis wyssanych z palca firmy no-name. prawde mowiac taki zestaw to juz bedzie bardzo glosno i sasiedzi na osiedlu beda cie "czuc" jak bedziesz jechal juz z bardzo daleka nie mowiac juz o tym co sie bedzie dzialo w samochodzi niee


Offline
 Profil    8234490
 
 Temat postu: Re: skrzynia basowa typu (bandpass) HiFONICS
PostWysłany: Pon 21 Sty, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Gru, 2007
Posty: 320
Skąd: tczeVW
Gadu-Gadu: 4608391
Auto: Polo 9n3 GTI
a jak sprawa wyglada z ogarnięciem tego bo jeżeli skrzynia taka jak u góry ma tylko 1 parę wtyczek do podłączenia tzn +, - a w skrzyni znajduja sie 2 głośniki to na jakiej to jest zasadzie?
Jak bym chciał zrobic samemu zabudowę i posiadam wzmacniacz 1 kanałowy 1000rms to mogę pod niego podpiąć np 2 głośniki po 600rms?



_________________
Polo 9n3 GTI
viewtopic.php?f=98&t=67599&p=698839#p698839
Offline
 Profil    4608391
 
 Temat postu: Re: skrzynia basowa typu (bandpass) HiFONICS
PostWysłany: Wto 22 Sty, 2013 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
glosniki sa podlaczone rownolegle i w zaleznosci jaki kazdy z nich ma impedancje to i impedancja wypadkowa jest rowna impedancji jednego znich. jak masz 2 glosniki 600 to mozesz podlaczyc je pod wzmacniacz 1000 ale musisz zwrocic uwage jaka maja impedancje zeby twoj wzmacniacz z nimi wspolpracowal prawidlowo


Offline
 Profil    8234490
 
 Temat postu: Re: skrzynia basowa typu (bandpass) HiFONICS
PostWysłany: Wto 22 Sty, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 17 Mar, 2006
Posty: 256
Skąd: Warmia
turpik napisał(a):
jak masz wzmacniacz 1kW i skrzynie 1.2kW to dobrze sie sklada bo wzmacniacz pownien byc troche slabszy od glosnika zeby go nie spalic podczas glosnego sluchania muzyki


Jak jeszcze siedziałem więcej w tym temacie to osoby mądrzejsze ode mnie uczyły mnie raczej odwrotnie. Moc głośnika to jest umowna wartość. Zależy jaki głośnik, o jakiej impedencji podłączymy do jakiego wzmacniacza. Różne wzmacniacze osiągają poziom zniekształceń w odmienny sposób i przy innych wartościach. Wzmacniacz słabszy (zależy jeszcze jakiego typu, lampowy to raczej inna bajka) najprawdopodobniej osiągnie zniekształcenia szkodliwe dla przetwornika wcześniej niż wzmacniacz, który jest od niego mocniejszy. Sygnał podawany na głośnik nie jest przecież ciągły, nie ma chyba takiej muzyki w której każdy z przetworników (niskotonowy, średnio i wysoko) grałby ciągle w całym swoim zakresie. To raczej zniekształcenia i przesterowania zabijają przetwornik niż sama "moc".
Dla przykładu przy projektowaniu skrzynki DIY dla 80W Tonsila, zeby mieć dobrą kontrolę nad głośnikiem trzeba około 120-150W.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: skrzynia basowa typu (bandpass) HiFONICS
PostWysłany: Wto 22 Sty, 2013 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Gru, 2007
Posty: 320
Skąd: tczeVW
Gadu-Gadu: 4608391
Auto: Polo 9n3 GTI
turpik napisał(a):
glosniki sa podlaczone rownolegle i w zaleznosci jaki kazdy z nich ma impedancje to i impedancja wypadkowa jest rowna impedancji jednego znich. jak masz 2 glosniki 600 to mozesz podlaczyc je pod wzmacniacz 1000 ale musisz zwrocic uwage jaka maja impedancje zeby twoj wzmacniacz z nimi wspolpracowal prawidlowo

czyli jezeli wzmacniacz ma impedancje 4ohm to glosniki mają mieć 8ohm w przypadku łączenia 2 głosników?
a jak to jest w przypadku głośników 2 cewkowych ?




WHT napisał(a):
turpik napisał(a):
jak masz wzmacniacz 1kW i skrzynie 1.2kW to dobrze sie sklada bo wzmacniacz pownien byc troche slabszy od glosnika zeby go nie spalic podczas glosnego sluchania muzyki


Jak jeszcze siedziałem więcej w tym temacie to osoby mądrzejsze ode mnie uczyły mnie raczej odwrotnie. Moc głośnika to jest umowna wartość. Zależy jaki głośnik, o jakiej impedencji podłączymy do jakiego wzmacniacza. Różne wzmacniacze osiągają poziom zniekształceń w odmienny sposób i przy innych wartościach. Wzmacniacz słabszy (zależy jeszcze jakiego typu, lampowy to raczej inna bajka) najprawdopodobniej osiągnie zniekształcenia szkodliwe dla przetwornika wcześniej niż wzmacniacz, który jest od niego mocniejszy. Sygnał podawany na głośnik nie jest przecież ciągły, nie ma chyba takiej muzyki w której każdy z przetworników (niskotonowy, średnio i wysoko) grałby ciągle w całym swoim zakresie. To raczej zniekształcenia i przesterowania zabijają przetwornik niż sama "moc".
Dla przykładu przy projektowaniu skrzynki DIY dla 80W Tonsila, zeby mieć dobrą kontrolę nad głośnikiem trzeba około 120-150W.


no wlasnie ja też kiedyś słyszałem ze wzmacniacz powinien byc tej samej mocy lub delikatnie mocniejszy zeby dał radę ,, ruszyć membraną'' ale ja tam się nie znam wiec sie pytam



_________________
Polo 9n3 GTI
viewtopic.php?f=98&t=67599&p=698839#p698839
Offline
 Profil    4608391
 
 Temat postu: Re: skrzynia basowa typu (bandpass) HiFONICS
PostWysłany: Śro 23 Sty, 2013 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Paź, 2007
Posty: 7468
Skąd: Bolesławiec
Gadu-Gadu: 8234490
Auto: mk2 tdi++, quattro
to zalezy jaka impedancje maja maja cewki a jaka ma wzmacniacz to wtedy laczy sie je odpowiednio

co do mocy wzmacniacza to moim zdaniem lepiej dac troszke slabszy przy tej mocy bo ktos przy nieodpowiedniej regulacji moze spalic cewke w glosniku o czym sie juz niejednokrotnie przekonalem u moich znajomych jak ktos chcial zrobic pokaz a wyszlo inaczej niee

jak komus zalezy na jakosci dzwieku to wtedy mozna sie bawic w rozne kombinacje mocy glosnika/wzmacniacza zeby uzyskac jak najmniejsze znieksztalcenia ale jak ktos wybiera skrzynie typu bass-band to raczej jakosc tam nie uzyska bo tam chodzi tylko o bass


Offline
 Profil    8234490
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 7 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe